víkendové pobyty v lázních

Teplice nad Bečvou

Co vše se dá stihnout o wellness víkendu v lázních Teplice nad Bečvou? Je toho opravdu mnoho. Po procedurách které jsou již zahrnuté v ceně, můžete ochutnat místní prameny, které jsou dobré pro srdce, můžete navštívit Zbrašovské jeskyně, nebo Hranickou propast, která je nejhlubší propastí v ČR. O lázních Teplice nad Bečvou, historii i co a jak se zde léčí, si můžete přečíst níže.

více

Wellness pobyty Léčebné pobyty Víkendové pobyty Ubytování - hotely a penziony Fotogalerie Teplice nad Bečvou
Teplice nad Bečvou / Lázeňský hotel Moravan ***

Relaxace víkend

3 dny / 2 noci / polopenze
A jak o víkendu relaxujete Vy? Zkuste to s námi v Teplicích nad Bečvou v lázeňském sanatoriu Moravan. Ubytování včetně polopenze a s wellness procedurami jako jsou koupele, masáž a vstup do bazénu. Navíc budete mít na víkend zapůjčený župan pro Vaše pohodlí. Volné chvíle můžete využít k procházkám.

Cena zahrnuje

Teplice nad Bečvou / Lázeňský hotel Moravan ***
Co všechno se dá v Teplicích nad Bečvou zvládnout za víkend? Je toho opravdu dost. Uhličitá koupel se zábalem, vířivá koupel taktéž se zábalem, masáž a vstup do bazénu i wellness centra. Toto vše na Vás čeká v lázeňském sanatoriu Moravan. Stravování je zajištěno formou polopenze.

Cena zahrnuje

Teplice nad Bečvou / Lázeňský hotel Moravan ***

Zadáno ženám

4 dny / 3 noci / polopenze
Dámy? Také něco pro nás. Čtyřdenní pobyt v lázních Teplice nad Bečvou s vhodně voleným lázeňským programem. Zábal, koupel, vířivá nožní lázeň, aromamasáž, masáž obličeje včetně očištění a tonizace. Dále si můžete zajít do bazénu a wellness centra. V ceně je zahrnuto stravování formou polopenze.

Cena zahrnuje

Teplice nad Bečvou / Lázeňský hotel Moravan ***

Lázeňské rozmazlování

4 dny / 3 noci / polopenze
nechte se rozmazlit hřejivými procedurami, u nichž si sami můžete vybrat aroma, které provoní vaši pokožku. Na přivítanou vás čeká láhev výborného moravského vína na pokoji a příjemně zrelaxovat se můžete v bazénu či wellness centru.

Cena zahrnuje

Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou se nacházejí na levém břehu řeky Bečvy v kopcovitém terénu s překrásným pohledem do kotliny v níž protéká řeka. Lázně jsou vzdáleny asi 35 km od Olomouce a 115 km od Brna.

První zmínky o osídlení se vztahují k roku 1328, kdy se Teplice nad Bečvou nazývali Zbrašov. K přejmenování došlo až v roce 1959. K lázeňskému využití místa položil základ tehdejší majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí, který nechal roku 1553 vybudovat kamennou nádrž ke koupání, do níž byly svedeny nejvydatnější prameny minerální vody. V roce 1711 zde byla postavena první lázeňská budova.

K největším zajímavostem lázní Teplice nad Bečvou beze sporu patří přístupná jeskyně, jediná hydrotermálního původu v České republice. V jeskyni je též stálá teplota okolo 15° C což ji řadí mezi jednoznačně nejteplější jeskyně v ČR. Od roku 2003 sou Zbrašovské aragonitové jeskyně vyhlášené za národní přírodní památku.

V lázních Teplice nad Bečvou můžete navštívit nejen Zbrašovskou jeskyni, pít ze tří pramenů (Gallašův, Jurikův a Kropáčův pramen) kyselku, ale doporučujeme Vám i krásnou procházku přes Hranickou propast, zříceninu Svrčov do centra města Hranice.

Indikace

Nemoci srdce a cév, stavy po prodělaném infarktu myokardu, po zánětech srdečního svalu, chronická ischemická choroba srdeční, vysoký krevní tlak I. - III. stupně, ischemická choroba dolních končetin, stavy po zánětech žil, chronická onemocnění žilního a lymfatického systému aj.

Léčivé zdroje

Důležitým léčebným prostředkem je termální alkalická zemitá kyselka s vysokým obsahem oxidu uhličitého a stálé teploty 22,5 °C. Kyselka pramení ve velkých hloubkách a je zachycena ve třech vydatných pramenech - Kropáčův (60,5m) Gallašův (143m) a Jurikův (101,8m).

Léčebné metody

Vodoléčba (CO2 uhličité koupel, CO2 plynový bazén, podvodní masáž ruční, vířivá lázeň nožní, vířivá lázeň celotělová, střídavá nožní lázeň, skotské střiky aj.), aplikace tepla a chladu (přísadové koupele, bahenní zábaly, parafínové a parafangové zábaly, kryoterapie), elektroléčba (iontoforézy, galvanizace, diatermie, solux, horské slunce, ultrazvuk, magnetoterapie), masáže, oxygenoterapie, inhalace, aj.

Newsletter
Pokud si přejete dostávat pravidelné zprávy o našich AKCÍCH a SLEVÁCH, zaregistrujte se prostřednictvím tohoto formuláře:
facebook sledujte nás na Facebooku
Zavolejte nám do cestovní kanceláře
+420 221 105 326-7   Po - Pá 8:30 - 17:00
Czech Holidays Incoming DE EN RU
člen ACK
©2015 Czech holidays - cestovní kancelář, s.r.o., Národní 28, 110 00 Praha 1
_ rezervační systém pro CK TravelSoft Incoming 3.0