lázeňské léčebné pobyty

Janské Lázně

Lázeňské léčebné pobyty v Janských Lázních využívají kromě přírodních léčivých zdrojů moderní rehabilitační metody, např. léčebný tělocvik, masáže, vodoléčebné procedury, plavání atd. Všechny léčebné procedury jsou indikovány na základě konzultace s lékaři.

více

Wellness pobyty Léčebné pobyty Víkendové pobyty Ubytování - hotely a penziony Fotogalerie Janské Lázně

Janské Lázně

Lázeňské město Janské Lázně leží v oblasti Krkonošského národního parku v nadmořské výšce 670 m n. m. na úpatí Černé hory (1299 m n. m.). Lázně jsou současně významným rekreačním, turistickým a sportovním centrem Krkonoš.

Teplý pramen pod Černou horou byl dle kroniky objeven již v r. 1006 Janem z Chockova, po němž byl i pojmenován jako pramen Janův. Pravděpodobněji však byl objeven až v 11. století prospektory, kteří zde hledali nová naleziště rud a vzácných kovů.

První zmínky o využívání termální vody ke koupelím pochází z 15. století, nicméně základ klasického lázeňství pochází z roku 1677 postavením šesti budov v blízkosti pramene.Janské Lázně se i nadále rozvíjely, roku 1881 byly povýšeny na městys. V roce 1928 byla uvedena do provozu kabinová lanová dráha na Černou horu a v roce 1965, byly Janské Lázně povýšeny na město.

Město Janské Lázně je výchozím bodem k mnoha turistickým cestám, které protkávají celé Krkonoše, ale i k cyklistickým trasám.

Indikace

nemoci pohybového aparátu, stavy po úrazech a ortopedických operacích, nervová a nervosvalová onemocnění, onemocnění dýchacího ústrojí, stavy po onkologické léčbě

Léčivé zdroje

termální minerální voda - zdrojem je Janův a Černý pramen o teplotě 27 °C. Touto vodou jsou napouštěny lázeňské bazény, Aquacentrum a celý balneoprovoz.

Léčebné metody

fyzioterapie, fyzikální terapie (biolampa, magnetoterapie, elektroléčba), parafín, zábaly, masáže, balneoterapie, ergoterapie

Newsletter
Pokud si přejete dostávat pravidelné zprávy o našich AKCÍCH a SLEVÁCH, zaregistrujte se prostřednictvím tohoto formuláře:
facebook sledujte nás na Facebooku
Zavolejte nám do cestovní kanceláře
+420 221 105 326-7   Po - Pá 8:30 - 17:00
Czech Holidays Incoming DE EN RU
člen ACK
©2015 Czech holidays - cestovní kancelář, s.r.o., Národní 28, 110 00 Praha 1
_ rezervační systém pro CK TravelSoft Incoming 3.0