lázeňské léčebné pobyty

Třeboň

Jedněmi z nejznámějších českých lázní je bezesporu Třeboň. Ve spojení prvotřídní lékařské péče, místní slatiny a prostředí Vám léčebné pobyty uleví od Vašich problémů. Ve volném čase můžete objevovat krásné okolí buď pěšky, či na kole, popřípadě můžete posedět v nejedné kavárně, cukrárně, či restauraci. Třeboň je též kulturním místem a o večerech se zde konají různé kocerty, divadla a představení. O lázních Třeboň, historii i co a jak se zde léčí, si můžete přečíst níže.

více

Wellness pobyty Léčebné pobyty Víkendové pobyty Ubytování - hotely a penziony Fotogalerie Třeboň
Třeboň / Bertiny Lázně ***

Vital - relaxační program

7 dní / 6 nocí / polopenze
Nejstarší lázně v Třeboni, Bertiny Lázně Vás zvou na týdenní pobyt určený k regeneraci těla. Cena zahrnuje polopenzi, vstupní vyšetření a pak léčebné procedury dle paušálu 900 Kč na den. Navíc máte volný vstup do bazénu s whirlpoolem po celou dobu. Mezi procedurami můžete objevovat nádherné okolí.

Cena zahrnuje

Třeboň / Lázně Aurora ***

Vital - relaxační program

7 dní / 6 nocí / polopenze
Třeboňské lázně v hotelu Aurora u břehu rybníka Svět nabízí vital relaxační program vhodný k nabití ztracené energie. Nejdříve absolvujete lékařské vyšetření a pak si již užíváte léčebné procedury dle doporučení lékaře a rozpočtu 800 Kč na den. Bazénový komplex se saunami můžete navštívit kdykoliv.

Cena zahrnuje

Třeboň / Bertiny Lázně ***

Spa - léčebný program

8 dní / 7 nocí / plná penze
Léčebný pobyt v lázních Třeboň – Bertiny Lázně je vhodný pro všechny klienty, kteří potřebují ulevit od svých obtíží a odpočinout si v lázních. Po lékařském vyšetření Vás čekají lázeňské procedury v denní hodnotě 1 200 Kč dle doporučení lékaře. Navíc máte volný vstup do bazénu s whirlpoolem.

Cena zahrnuje

Třeboň / Lázně Aurora ***

Spa - léčebný program

8 dní / 7 nocí / plná penze
Lázně léčí! Pojeďte se o tom přesvědčit do lázní Třeboň, na týdenní pobyt s plnou penzí. Ubytování v Lázních Aurora na břehu rybníka Svět. Nejdříve absolvujete lékařské vyšetření s doporučením na procedury (cca 3-4 od pondělí do soboty) v hodnotě 850 Kč na den. Dále můžete využít hotelový wellness.

Cena zahrnuje

Třeboň / Lázně Aurora ***

Třeboňský relax - 10

10 dní / 9 nocí / polopenze
Desetidenní pobyt v Třeboni, lázních Aurora plný procedur, jako jsou například slatinné zábaly, masáže, koupele si můžete vychutnat právě nyní s programem Třeboňský relax – 10. Ubytování včetně polopenze a volný vstup do bazénového komplexu vč. saun udělají tento pobyt nezapomenutelný.

Cena zahrnuje

Třeboň

Třeboň leží v Jihočeském kraji 22 km na východ od Českých Budějovic v Třeboňské pánvi mezi rybníky Rožmberk a Svět na Zlaté stoce. Město je památkovou rezervací a střediskem CHKO Třeboňsko.

Třeboň, původně dvorec a poté osada z poloviny 12. století, získala status města již v roce 1341. V letech 1376 a 1378 se stala městem královským a získala výsadu na dovoz soli. Z majetku Vítkovců přešla pod Rožmberky, kdy získala české jméno a následně pod rod Švamberků a Schwarzenbergů. Od roku 1960 získala Třeboň status lázně, byť se zde rašelinou léčilo již dříve. A to od poloviny 19. století, kdy učitel Václav Hucek a jeho dcera Berta zakládají první slatinné lázně Berta.

A co byste měli navštívit v Třeboni a okolí? Opravdu je toho mnoho, všechno jistě nevyjmenujeme.Náměstí s jeho atmosférou a kavárnami. Též můžete vystoupat na vyhlídkovou věž staré radnice. Hrobku Schwarzenbergů u rybníka Svět a jistě i okolí rybníka Svět, nebo můžete vyrazit na okružní jízdu parníkem. Nevynechte ani zámek v Třeboni, pivovar Regent, kostely Panny Marie a sv. Jiljí. V okolí navštivte kapli sv. Víta a Pergolu, okolí rybníka Rožmberk (na hrázi je stánek, kde dělají výborné kapří hranolky). Třeboňsko je ideální objevovat na kole, v okolí jsou dlouhé rovinky bez kopců a dostanete se do míst kam byste museli jet autem, nebo na kole.

Indikace

Bolestivé stavy páteře a kloubů, poúrazové a pooperační stavy, stavy po kloubních náhradách, artrózy, revmatická onemocnění, Bechtěrevova nemoc, dna a hyperurikemický syndrom, bolestivé stavy měkkých tkání, pobyty zaměřené na rekondiční a relaxační terapie, pobyty sloužící k regeneraci těla, navození psychické pohody a odpočinku.

Léčivé zdroje

Pro léčbu a k relaxaci se vhodně využívá přírodního léčivého zdroje slatiny, která je získávána z nalezišť v blízkém okolí Třeboně. Speciálně upravená slatina se používá ve formě koupelí nebo zábalů, při nichž je vyžíváno vysoké akumulační schopnosti a vyšší hustoty k postupnému a rovnoměrnému prohřátí těla nebo jeho částí. Výsledkem je uvolnění svalového napětí, snížení bolesti, lepší prokrvení tkání a snadnější regenerace.

Léčebné metody

Bahenní koupele a zábaly, koupele (bylinné, perličkové, vířivé), podvodní masáže, reflexní, částečné a klasické masáže, elektroterapie, laserová terapie, léčebná gymnastika, parafínové zábaly, akupunktura, rehabilitační plavání, plynové injekce.

Newsletter
Pokud si přejete dostávat pravidelné zprávy o našich AKCÍCH a SLEVÁCH, zaregistrujte se prostřednictvím tohoto formuláře:
facebook sledujte nás na Facebooku
Zavolejte nám do cestovní kanceláře
+420 221 105 326-7   Po - Pá 8:30 - 17:00
člen ACK
©2015-2020 Czech Spa & Wellness - cestovní kancelář, s.r.o., Národní 28, 110 00 Praha 1
_ rezervační systém pro CK TravelSoft Incoming 3.1