lázeňské léčebné pobyty

Brusno

Lázně Brusno najdete na mapě Slovenska v jeho pomyslném středu – nedaleko Banské Bystrice. Malé lázeňské městečko je na konci malebného horském údolí v nadmořské výšce ca 420 m.n.m. Prameny, které v tomto údolí vyvěrají, proslavily toto místo již od r. 1822, resp. od této doby se začaly prameny využívat k léčení. R. 1834 dochází k výstavbě prvních lázeňských objektů. Díky velkému zájmu o léčbu došlo ve 2. pol. 20.století k podstatnému rozvoji lázeňství, které vyvrcholilo v r. 1985 výstavbou nového lázeňského domu Poľana.

Wellness pobyty Léčebné pobyty Víkendové pobyty Ubytování - hotely a penziony Fotogalerie Brusno

Léčivé zdroje:

V areálu lázní se nachází 6 minerálních pramenů o teplotě 16-20 °C. Pramen Ludvík a Paula se nejčastěji využívají pro pitnou kúru, ostatní jsou aplikovány v oblasti vodoléčby.

Léčebné metody:

Koupele (bazén, sedací a vanové minerální koupele, perličkové koupele), vodoléčba (vířivé a přísadové koupele, skotské střiky, podvodní masáže, sauna, aj.), masáže (klasické, reflexní, masáže chodidel, japonská masáž SHIATSU), elektroléčba (diatermie, hydrogalvan, biolampa), léčebné cvičení a ostatní terapie (oxygenoterapie, plynové injekce, suché uhličité zábaly, parafinové a rašelinové zábaly, pitný režim aj.).

Indikace:

Choroby oběhového ústrojí (ischemická choroba srdeční, nemoci tepen končetin, stavy po trombózách), nemoci zažívacího traktu (vředy žaludeční, dvanácterníku, stavy po operaci žaludku, tenkého a tlustého střeva, stavy po operaci žlučníku, chronické nemoci jater), nemoci z poruchy látkové výměny (diabetes, obezita), nemoci pohybového aparátu, nemoci z povolání.

Newsletter
Pokud si přejete dostávat pravidelné zprávy o našich AKCÍCH a SLEVÁCH, zaregistrujte se prostřednictvím tohoto formuláře:
facebook sledujte nás na Facebooku
Zavolejte nám do cestovní kanceláře
+420 221 105 326-7   Po - Pá 8:30 - 17:00
člen ACK
©2015-2020 Czech Spa & Wellness - cestovní kancelář, s.r.o., Národní 28, 110 00 Praha 1
_ rezervační systém pro CK TravelSoft Incoming 3.1