wellness pobyty v lázních

Eger / Egerszalók

Eger se nachází na jižním úbočí pohoří Bük asi 130 km od Budapešti. Toto historické město je odedávna církevním a administrativním střediskem, duší proslulého historického vinařského regionu i jeho obchodním centrem, je to i známé lázeňské město. Bývá rovněž nazýváno městem vín.

více

Wellness pobyty Víkendové pobyty Ubytování - hotely a penziony Fotogalerie Eger / Egerszalók

Eger / Egerszalók

Při procházce městem zaujme návštěvníky řada historických budov (klasicistní Bazilika s největšími varhanami v zemi, Arcibiskupský palác, pozdně barokní Lyceum a další). Ulici Lajos Kossuth vroubí barokní paláce s balkónky s kovaným zábradlím, malý a velký proboštský palác, foglarianum a františkánský kostel. Na dvoře Župního domu stojí původní vězení, které ve svém autentickém prostředí prezentuje výstavu o historii města. Na území starověkého hradu se nacházejí základové zdi Dómu ze 13. století, gotický Biskupský palác z 15. století, Hradní muzeum s obrazárnou. Turecké lázně v ulici Fürdő 1, které připomínají lázeňskou kulturu doby osmanské v Maďarsku (1526-1686), zmírňují potíže pohybového ústrojí. Koupaliště na náměstí Petőfi tér 2 se 6 bazény je v provozu po celý rok a má přímý vchod z hotelu Flóra*** i hotelu Platán****. Na pěší zóně Széchenyi vybízejí pivnice a pouliční kavárny k posezení. Ohnivá červená vína, zejména věhlasnou egerskou Býčí krev, jejichž hrozny rostou v okolí Egeru, lze ochutnat ve starých tufových vinných sklepích v Údolí krásných žen.

Asi 6 km do Egeru se nachází mestečko Egerszálok jehož hlavní zajímavostí je termální pramen, který vytváří "solný kopec" jež je často přirovnáván k tureckému Pamukkale nebo Yosemitskému parku v USA. Tento přírodní úkaz je v Evropě jedinečný. Od roku 1992 byl pramen uznán jako léčivý a v následujících letech byl v okolí citlivě vybudován vodní park, otevřen byl v polovině roku 2007, Hotel Saliris byl dokončen terpve záčetkem roku 2011.

Vzdálenost těchto lázní od Prahy je 593 km, od Brna 389 km, od Ostravy 354 km.

Zavítejte do této oblasti a vychutnejte si odpočinek během Vašich wellness dnů!

Newsletter
Pokud si přejete dostávat pravidelné zprávy o našich AKCÍCH a SLEVÁCH, zaregistrujte se prostřednictvím tohoto formuláře:
facebook sledujte nás na Facebooku
Zavolejte nám do cestovní kanceláře
+420 221 105 326-7   Po - Pá 8:30 - 17:00
člen ACK
©2015-2020 Czech Spa & Wellness - cestovní kancelář, s.r.o., Národní 28, 110 00 Praha 1
_ rezervační systém pro CK TravelSoft Incoming 3.1