wellness pobyty v lázních

Moravské Toplice

Termální lázně Moravske Toplice se nachází v severovýchodním cípu Slovinska nedaleko maďarských a rakouských hranic v oblasti nazývané Prekmurje (Zámuří), podle řeky Mury, která zde protéká. Oblast je rovinatá a zemědělsky velmi využívaná a svůj věhlas získala nejen díky lázním, ale i díky zdejšímu vínu. Centrem regionu je Murska Sobota, která je od Moravskych Toplic vzdálená jen asi 8 km.

více

Wellness pobyty Ubytování - hotely a penziony Fotogalerie Moravské Toplice
Moravské Toplice / Hotel Termal ****
Termální odpočinek a relaxace ve proslulých Moravských Toplicích.

Cena zahrnuje

Moravské Toplice / Hotel Termal ****
Celoroční termální relaxace v slovinských lázních.

Cena zahrnuje

Moravské Toplice / Hotel Ajda ****
Prodloužený víkend ve slovinských lázních Terme 3000 - lázních "pro tetí tisícileti přijemně překvapí kvalitou nabízených služeb a pohostinností místních obyvatel.

Cena zahrnuje

Moravské Toplice / Hotel Livada Prestige *****
Uvolnění a relaxace uprostřed nádherné slovinské přírody.

Cena zahrnuje

Moravské Toplice / Hotel Ajda ****
Moderní slovinské lázně a skvělé lokální speciality si oblíbí nejen milovníci wellness a relaxace.

Cena zahrnuje

Moravské Toplice / Hotel Termal ****
Užijte si týdenní relax po celý rok v nádhernách slovinských lázních.

Cena zahrnuje

Moravské Toplice / Hotel Livada Prestige *****
Romantickou relaxaci a termální požitek s tradiční slovinskou gastronómii ocení nejen páry.

Cena zahrnuje

Moravské Toplice / Hotel Ajda ****
Týden plný pohodového relaxu, skvělého jídla a nádherné slovinské přírody zajistí pobyt v Hotelu Ajda.

Cena zahrnuje

Moravské Toplice / Hotel Livada Prestige *****
Týdenní relaxace v luxusním hotelu s perfektním vybavením pro dokonalou relaxaci.

Cena zahrnuje

Moravské Toplice

K objevení termálních pramenů došlo v 50. letech minulého století, kdy v oblasti byly prováděny průzkumné vrty při hledání ložisek ropy. Zdejší prameny vyvěrají z hloubky až 1500 m a mají velmi unikátní složení. Pro své zabarvení bývají někdy nazývány „černým zlatem Moravských Toplic“ nebo také „černou vodou“. Tato voda je vysoce koncentrovaná, obsahuje natrium-chlorid-karbonát, je slaná, kalná a je trochu cítit naftou. Díky svému složení a teplotě 72 °C má blahodárné léčebné účinky.

Po objevení pramenů byly na místě postaveny lázně, které procházely průběžně modernizací a dnes jsou tvořeny velmi moderním komplexem Terme 3000, který je největším rekreačním střediskem ve Slovinsku.

Termální komplex Terme 3000

Velmi moderní komplex Terme 3000, přeneseně „lázně pro třetí tisíciletí“ je uzavřený areál se soustavou 11 vnitřních a venkovních bazénů s celkovou vodní plochou přes 3.000 m2. Ve vybraných bazénech je tzv. „černá termální voda“, nebo filtrovaná termální voda. Vnitřní termální bazénový svět byl před časem nově rekonstruován a nabízí v jednom otevřeném prostoru vodní plochy ve dvou úrovních – v přízemí a v prvním patře. Je zde také moderní saunový svět s parní, finskou a infra saunou, spolu s ochlazovacími a odpočinkovými zónami.Komplex dále disponuje celou řadou vodních atrakcí, jako jsou vodopády, gejzíry, masážní trysky, skluzavky se zvukovými a vizuálními efekty, rodinné skluzavky, skokanský můstek, toboganová věž s několika tobogány včetně Kamikaze se 14m volným pádem a Aqualoop s 360° smyčkou, v němž zažijete vyšší zrychlení, než v závodním autě a přetížení 2,5 G.V areálu je také dětská louka „Čápa Vikiho“ s pískovištěm, trampolínami a skákacím hradem. Nad venkovními bazény se dá „proletět“ na čapí zip-line. V neposlední řadě je v areálu také dostatek občerstvovacích a restauračních míst.Venkovní bazény včetně skluzavek a tobogánů jsou v provozu jen v letním období, resp. od 01.05. do 15. 9.

V areálu termálního komplexu se nacházejí hotely Livada Prestige, Ajda a Termal, které jsou s termálními lázněmi propojeny tzv. „Mostem zdraví a blaha“. Ten je zastřešený, takže hosté mohou za jakéhokoliv počasí procházet jen v županu. Součástí hotelu Termal je Medico-Wellness-Centrum Thermalium, jež zajišťuje komplexní léčebně-lázeňský servis, wellness procedury a kosmetické služby.V komplex se dále nachází několik samostatných apartmánů, bungalovy a camping. Pro sportovní vyžití jsou zde volejbalová, basketbalová a fotbalová hřiště a tenisové a badmintonové kurty. Přímo u hotelu Livada se nachází oblíbené 18-ti jamkové golfové hřiště a po okolí vede mnoho stezek pro nordic walking.

Léčivé zdroje:

typickým a specifickým léčivým zdrojem je tzv. „černá termální voda“, která je vysoce koncentrovaná, má teplotu 72 °C, obsahuje natrium-chlorid-karbonát a je kalná, slaná a je velmi lehce cítit naftou.

Léčebné metody:

hydroterapie, kinezioterapie, elektroterapie, mechanoterapie, termoterapie, inhalace, akupunktura.

Indikace:

revmatismus (artróza), chronická zánětlivá revmatická onemocnění, poúrazové a pooperační stavy – pohybový aparát, osteoporóza, kožní onemocnění (lupenka), nemoci plic, gynekologické nemoci.

Newsletter
Pokud si přejete dostávat pravidelné zprávy o našich AKCÍCH a SLEVÁCH, zaregistrujte se prostřednictvím tohoto formuláře:
facebook sledujte nás na Facebooku
Zavolejte nám do cestovní kanceláře
+420 221 105 326-7   Po - Pá 8:30 - 17:00
člen ACK
©2015-2020 Czech Spa & Wellness - cestovní kancelář, s.r.o., Národní 28, 110 00 Praha 1
_ rezervační systém pro CK TravelSoft Incoming 3.2