víkendové pobyty v lázních

Karlova Studánka

V panenské přírodě Hrubého Jeseníku leží v údolí horské říčky Bíle Opavy lázně jako z pohádky. Karlova Studánka leží v nadmořské výšce 780 m. n. m. na východní straně nejvyšší hory Jeseníků – Pradědu a pyšní se nejčistším vzduchem ve střední Evropě. Jsou to moderní lázně, které si však zachovaly svého starobylého ducha a návštěvníka přenesou do doby svého založení v 18. století. Roubené budovy ovlivněné empírem, v nichž se nacházejí mnohé lázeňské pavilony a penziony mají kořeny v této době a později byly, co se týče vnějšího vzhledu, jen málokdy přebudovávány. Interiér je ovšem na moderní úrovni a lázeňským hostům nabízí plnohodnotný komfort k relaxaci.

více

Wellness pobyty Víkendové pobyty Ubytování - hotely a penziony Fotogalerie Karlova Studánka
Karlova Studánka / Lázeňská budova Bezruč ***

Z lázní na Praděd a zpět

3 dny / 2 noci / polopenze

Cena zahrnuje

Karlova Studánka / Lázeňská budova Bezruč ***

Zážitkový wellness pro dva

3 dny / 2 noci / polopenze

Cena zahrnuje

Karlova Studánka

Lázně založil nejmladší syn Marie Terezie Maxmilián II. František v roce 1785 na místě železářské osady Hubertov. Na Karlovu Studánku byly přejmenovány v roce 1803 po habsburském vojevůdci Karlovi Ludvíkovi, který v bitvě u Aspern roku 1809 porazil Napoleona.

V okolí lázní si přijdou na své všichni milovníci turistiky a čisté přírody. Jedna z nejkrásnějších tras vede pravou jesenickou divočinou přímo z lázní údolím Bílé Opavy. V místech, kde si říčka prodrala prostor jen pro sebe sama, se musí turisté spolehnout na schody, můstky a žebříky, které jim umožní trasu překonat. Trasa končí pod Ovčárnou a odtud je to již jen kousek na vrchol Pradědu.

Indikace:

Nemoci oběhového ústrojí, nemoci onkologické, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózní nemoci dýchacího ústrojí, nervové nemoci, nemoci pohybového ústrojí, kožní nemoci, duševní poruchy.

Léčivé zdroje:

Minerální prameny, rašelina, čisté horské prostředí, které je zdrojem léčivého klimatu a v neposlední řadě nejčistší vzduch v České republice a střední Evropě.

Léčebné metody:

Inhalace, dechová rehabilitace, pohybová rehabilitace, masáže (klasické, reflexní, hydromasáže), koupele (šlapací, přísadové, uhličité, perličkové, sirné, vířivé), skotské střiky, zábaly (parafinové, rašelinové), čtyřkomorová galvanizace, magnetoterapie, manuální lymfodrenáž, plynové injekce, ultrazvuk, skupinové cvičení, posilovna.

Newsletter
Pokud si přejete dostávat pravidelné zprávy o našich AKCÍCH a SLEVÁCH, zaregistrujte se prostřednictvím tohoto formuláře:
facebook sledujte nás na Facebooku
Zavolejte nám do cestovní kanceláře
+420 221 105 326-7   Po - Pá 8:30 - 17:00
člen ACK
©2015-2020 Czech Spa & Wellness - cestovní kancelář, s.r.o., Národní 28, 110 00 Praha 1
_ rezervační systém pro CK TravelSoft Incoming 3.2