víkendové pobyty v lázních

Luhačovice

Víkendový pobyt v lázních Luhačovice je přesně to co potřebujete k „nabití baterií“. Masáže, koupele, relaxace, procházky po překrásných parcích. Ani si neuvědomíte, je neděle a měli byste jet domů… O lázních Luhačovice, historii i co a jak se zde léčí, si můžete přečíst níže.

více

Wellness pobyty Léčebné pobyty Víkendové pobyty Ubytování - hotely a penziony Fotogalerie Luhačovice
Luhačovice / Hotel Adamantino ***

Luhačovice na skok

3 dny / 2 noci / polopenze
Skočte si na krátký pobyt do Luhačovic do hotelu Adamantino, čekají na vás 2 noci s polopenzí, 1x vstup do relaxační zóny nebo volný vstup do hotelového bazénu

Cena zahrnuje

Luhačovice / Hotel Adamantino ***

Relaxační pobyt

3 dny / 2 noci / polopenze
Relaxační pobyt v lázních Luhačovice tříhvězdičkovém hotelu Adamantino s polopenzí a programem přináší pohodový víkend nebo odpočinek v týdnu na tři dny. Během pobytu využijete masáž, whirlpool, sauny a také máte vstup do bazénu. V ceně je stravování formou polopenze.

Cena zahrnuje

Víkendový pobyt

3 dny / 2 noci / polopenze
Potřebujete zasloužený odpočinek, své soukromí a klid po náročném pracovním týdnu? Přijeďte na víkend do VILY VALAŠKA nebo VILY ANTOANETA Luhačovice.

Cena zahrnuje

Pohoda na zkoušku

3 dny / 2 noci / polopenze
Přijeďte vyzkoušet Wellness Hotel Pohoda na třídenní pobyt. Vedle volného vstupu do bazénu, sauny, fitness na Vás čeká koupel se zábalem a másáž zad a šíje. Stravování je formou polopenze.

Cena zahrnuje

Prodloužený víkend

4 dny / 3 noci / polopenze
Udělejte si prodloužený víkend už od čtvrtka a dopřejte si výjimečnou relaxaci ve VILE VALAŠKA nebo VILA ANTOANETA Luhačovice.

Cena zahrnuje

Relaxvíkend v Pohodě

4 dny / 3 noci / polopenze
4denní pobyt v Luhačovicích určený svým programem k relaxaci a odpočinku. Čekají Vás 3 procedury, 2x inhalace minerální vody, volný vstup do hotelového bazénu, saunového světa a fitness. Navíc přípitek na přivítání, internet, zapůjčení županu. Ubytováni budete ve wellnessovém hotelu Pohoda s polopenzí.

Cena zahrnuje

Prodloužený víkend

4 dny / 3 noci / polopenze
Nemůžete si vzít týden dovolenou? Pojeďte alespoň na prodloužený víkend do lázní Luhačovice zregenerovat své tělo, bude o Vás postaráno. Koupele, masáže, denní pitná kúra luhačovických léčivých pramenů, pro hosty hotelu Jurkovičův dům i volný vstup do bazénu a whirlpoolu na Vás čekají.

Cena zahrnuje

V centru lázeňského města se nachází luxusní hotelový komplex ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel s největším a nejmodernějším wellness centrem v Luhačovicích, který Vám mimo jiné nabízí čtyřdenní pobyt – Prodloužený víkend Alexandria s programem (koupel, masáž, obklad a vstup do wellness centra).

Cena zahrnuje

Dokonalá relaxace

4 dny / 3 noci / polopenze
Co Vaše tělo a Vaší mysl osvěží více, než dokonalá relaxace? Čtyřdenní pobyt v lázních Luhačovice v krásném hotelu a s perfektním programem Vás přivede do světa odpočinku a pohody. Masáž, koupele a dárkový balíček Sense of bath zase pomohou Vašemu tělu zbavit se únavy a bolestem.

Cena zahrnuje

Luhačovice

Luhačovice jsou největší lázně na Moravě, v ČR jim patří čtvrté místo. Naleznete je ve Zlínském kraji 16 kilometrů na jihovýchod od Zlína. Rozkládají se v údolí, jehož nadmořská výška je minimálně 250 m n. m. Východní a jihovýchodní část okolí lázní Luhačovice je součástí Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

Historie těchto věhlasných lázní sahá až do 7 a 8. století, což dosvědčují archeologické nálezy. První písemná zmínka o Luhačovicích je, ale až z roku 1412. V době držení Luhačovic rodem Serenyiů a hlavně za doby hraběte Ondřeje Serenyiho začíná doba lázeňství. Hrabě nechal upravit první pramen Bublavý pro lepší využití. Koncem 18. století tento pramen byl přejmenován na Amandka. Postupem času věhlas zdejších pramenů vzrůstal natolik, že tehdejší majitel Luhačovic postavil zájezdní hostinec s několika pokoji. Okolo roku 1860 byl upraven další pramen, který byl přejmenován ze jména Hlavní na známou Vincentku (po hraběti Vincenta Serenyi). Pravý boom nastává s koncem 18. století. V okolí pramenů byl postaven Zámeček, Venkovský dům, Vincencův dům a Venkovský dům. V 19. století se již opravdu jednalo o velké lázně s více než 10 lázeňskými domy. Roku 1895 již lázně Luhačovice odbavili 1 700 hostů. Luhačovice navštívilo také mnoho významných osobností mezi něž se řadí například Leoš Janáček, Josef Suk, T.G. Masaryk a mnoho dalších.

Přírodní prameny v Luhačovicích: Vincentka – nejznámější pramen z hloubky 50,2 metru je velmi silně mineralizovaný uhličitý a jodový pramen vody. Aloiska – užívá se k léčbě zažívacích orgánů a k inhalaci. Ottovka – je třetím z nejznámějších pramenů ,přesto, že vydatnost pramene je pouze 3 litry vody za minutu. Pramen MUDr. Františka Šťastného – jeden z nejzajímavějších pramenů, jehož objevení vedlo k snížení vydatnosti okolních pramenů (v době objevu začala voda stříkat do výše 20 metrů), následně musel být pramen „spoután“ a jeho současná výtoč je 5 litrů za minutu. Poslední a nejnovější veřejně přístupný pramen je Nový jubilejní – navrtán byl v roce 1988 a zpřístupněn veřejnosti byl až v roce 2013. Další prameny, které se využívají k balneologickýcm účelům jsou: Nová Čítárna, Nová Janovka a Elektra (nejkoncentrovanější pramen).

Indikace

Onemocnění dýchacích cest, nemoci pohybového ústrojí, nervové nemoci, onemocnění trávicího a oběhového ústrojí, diabetes mellitus a obezita, onkologická onemocnění a kožní nemoci.

Léčivé zdroje

Léčba je založena na využití přírodních léčivých zdrojů a příznivého klimatu v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Na území ­Luhačovic vyvěrá 15 hydrouhličitanochloridosodných kyselek.Minerální vody obsahují z kationtů zejména sodík a v menším množství vápník a hořčík. Z aniontů je obsažen nejvíce chlor, kyselina uhličitá, dále brom, jód a z rozpuštěných plynů ve značném objemu volný oxid uhličitý. Teplota vyvěrající vody se pohybuje mezi 10 až 12 °C. Nejznámějšími minerálními prameny jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka a pramen Dr. Šťastného. Nově byl zpřístupněn veřejnosti pramen Nový Jubilejní.

Léčebné metody

Pitná kúra, minerální koupele, inhalace, perličková koupel,skotský střik, parní a horkovzdušná lázeň, střídavé nožní koupele, klasické, reflexní a podvodní masáže, galvanická lázeň, čtyřkomorová lázeň, krátkovlnná a mikrovlnná diatermie, diadynamické a Träbertovy proudy, ultrazvuk, solux, parafínový obklad, plynové injekce, vasotrain, magnetoterapie, sauna, léčebný tělocvik individuální a skupinový, cvičení v bazénu, terénní léčba.

Newsletter
Pokud si přejete dostávat pravidelné zprávy o našich AKCÍCH a SLEVÁCH, zaregistrujte se prostřednictvím tohoto formuláře:
facebook sledujte nás na Facebooku
Zavolejte nám do cestovní kanceláře
+420 221 105 326-7   Po - Pá 8:30 - 17:00
člen ACK
©2015-2020 Czech Spa & Wellness - cestovní kancelář, s.r.o., Národní 28, 110 00 Praha 1
_ rezervační systém pro CK TravelSoft Incoming 3.1