wellness pobyty

Belá

Obec Belá se nachází v severovýchodní části Žilinské kotliny, v údolí Varínky a Belianského potoka, který vytváří Belianskou dolinu. Západně od Belej se nachází Kysucká vrchovina a ve východní části je vidět výběžky Krivánské Malé Fatry. V obci se nachází raně gotický kostel sv. Máří Magdalény z poslední třetiny 13. století, renesančně upravený v roce 1683. Hlavní oltář barokního typu pochází z 2. poloviny 17. století. Část katastru obce Belá je součástí Národního parku Malá Fatra.

více

Wellness pobyty Ubytování - hotely a penziony Fotogalerie Belá
Village resort Hanuliak uprostřed nádherné přírody Malé Fatry nadchne nejen milovníky turistiky, ale také skvělého wellness a perfektních gastronomických zážitků.

Cena zahrnuje

Moderní wellness centrum Village resortu Hanuliak nabízí dokonalý pocit relaxace uprostřed nádherní přírody Malé Fatry. V balíčku s polopenzí je kromě neomezeného vstupu do wellness také masáž na 30 minut.

Cena zahrnuje

Vyrazte s rodinou objevovat krásy přírody Malé Fatry a užijte si pohodový wellness spojený s aktivními zážitky v hotelu a okolí. Balíček určený pro aktivní rodiny zahrňuje také poukaz na půjčení kola nebo neomezený vstup do wellness centra.

Cena zahrnuje

Vyrazte s rodinou objevovat krásy přírody Malé Fatry a užijte si pohodový wellness spojený s aktivními zážitky v hotelu a okolí. Balíček určený pro aktivní rodiny zahrňuje také poukaz na půjčení kola nebo neomezený vstup do wellness centra.

Cena zahrnuje

Belá

Malá Fatra je čtvrtým nejvyšším pohořím na Slovensku. Řeka Váh rozděluje Malou Fatru na dvě části - Krivánskou Malou Fatru a Lúčanskou Malou Fatru. V krivánské části se nachází Národní Park Malá Fatra.Rozloha území národního parku je 226 km2, . částečně na území okresů Žilina, Martin a Dolný Kubín. Ochranné pásmo parku má rozlohu 23 262 ha. Národní park byl vyhlášen 1. dubna 1988.

Hlavním předmětem ochrany národního parku je území s pestrým geologickým složením, bohatou faunou a flórou a také pestrost krajiny. Na území národního parku bylo nalezeno více než tisíc druhů vyšších rostlin. Z toho jeden endemit Malé Fatry – jeřabina Margittaiho. V parku žije přes 30 druhů savců, 118 druhů ptáků a více než 1000 druhů hmyzu. Nejvyšším vrcholem národního parku je Velký Kriváň (1.709 m n. m.). Zajímavým a výrazným vrcholem je Velký Rozsutec (1.609 m n. m.), který je symbolem národního parku. 83 % území parku zabírají lesy, převážně smíšené s převahou listnatých.

V Malé Fatře se nachází několik jeskyní. Všechny jsou veřejnosti nepřístupné. Nejdelší je z části zaplavena jeskyně Vyvieračka.Ve správě národního parku se nachází 16 národních přírodních rezervací, dále 9 přírodních rezervací, dva chráněné areály a jedna národní přírodní památka. Dokonce několik lokací spadá do soustavy Natura 2000. Ideálními východisky pro turistiku jsou obce Belá, Terchová, Vrátna a Štefanová.

Newsletter
Pokud si přejete dostávat pravidelné zprávy o našich AKCÍCH a SLEVÁCH, zaregistrujte se prostřednictvím tohoto formuláře:
facebook sledujte nás na Facebooku
Zavolejte nám do cestovní kanceláře
+420 221 105 326-7   Po - Pá 8:30 - 17:00
člen ACK
©2015-2020 Czech Spa & Wellness - cestovní kancelář, s.r.o., Národní 28, 110 00 Praha 1
_ rezervační systém pro CK TravelSoft Incoming 3.2